Video

05/02/2014 11:58:01

Doganat: 174.5 milion lekė mė shumė se plani

Pavarėsisht impaktit qė prodhoi nė muajin dhjetor paketa e re fiskale, nė muajin janar sėrish pati tejkalim tė planit tė mbledhjes sė tė ardhurave me tė njėjtin ritėm si nė 3 mujorin e fundit tė vitit 2013
TIRANE - Administrata Doganore edhe nė muajin janar realizoi planin e tė ardhurave 102%, duke arkėtuar 174.5 milion lekė mė shumė se plani nė buxhetin e shtetit. Sipas burimeve zyrtare tė Drejtorisė sė Pėrgjithshme tė Doganave, pavarėsisht impaktit qė prodhoi nė muajin dhjetor paketa e re fiskale, nė muajin janar sėrish pati tejkalim tė planit tė mbledhjes sė tė ardhurave me tė njėjtin ritėm si nė 3 mujorin e fundit tė vitit 2013. “Kėshtu nga 9 milliard lekė tė planifikuara pėr t’u mbledhur nė kėtė muaj u arkėtuan 9.174 milon lekė duke arritur njė realizim me 102%”, thanė burimet zyrtare. Tė njėjtin trend arritjesh Administrata Doganore parashikon edhe per muajin shkurt dhe nė vijim. Na ndiqni dhe nė Facebook dhe Twitter

HermesNews - ©2014