Video

17/01/2014 13:37:24

Ndryshim i figurės sė sipėrmarrėsit

Rama tė rinjve: mos kėrkoni vetėm rehatinė dhe shtetin !
TIRANĖ - Ka ardhur koha pėr njė ndryshim tė figurės sė sipėrmarėsit, tha kryeministri Rama gjatė njė takimi qė pati me biznesin shqiptar. "Sipėrmarrėsi ėshtė gjeneratori i zhvillimit dhe qeveria do bėjė maksimumin qė figura e tij tė zėrė vendin qė meriton", tha ai.

Figura e sipėrmarrėsit nė kėto 20 vite ka patur shumė hije dhe shpesh herė ėshtė parė si "mishėrim i korrupsionit apo krimit", akryeministri i shqiptarėve. Shoqėria njeh emra, artistėsh, gazetarėsh, pronarė mediash, por shumė pak sipėrmarrėsish "njerėzit qė krijojnė vende pune dhe bėjnė sukses", tha Rama.

Kryeministri i bėri apel tė rinjve qė tė tėrhiqen nė karrierėn e tyre nga figurat e suksesshme tė sipėrmarrjes dhe jo vetėm nga figurat e sportistėve, artistėve apo politikanėve.

"Ėshtė koha pėr t’i thėnė tė rinjve qė tė mos mendojnė pėr tė pasur njė punė tė rehatshme nė shtet, por tė shikoni idetė tuaja, se pėrmes pasurisė suaj do tė bėni tė pasur dhe tė tjerėt", theksoi Rama. Na ndiqni dhe nė Facebook dhe Twitter

HermesNews - ©2014