Video

17/01/2014 09:22:12

Aforfe nėse nuk keni matėsa: ja tarifat e reja

Vendimi i fundit i ERE dhe faturat e reja aforfe sipas zonave
TIRANE - Vetėm 50% e qytetarėve paguajnė dritat, pjesa tjetėr vidhet ose humbet nga rrjeti i amortizuar. Enti Rregullator i Energjisė ka vendosur se do tė ketė tarifa aforfe pėr ata qė nuk kanė matėsa. Faturat mė tė larta do tė jenė deri nė 6360, pa TVSH, ndėrsa me tė ulėtat deri nė 1540 Lekė pa TVSH.Vendimi u konfirmua nga Drejtori i Entit Rregullator tė Energjisė, Petrit Ahmeti. Tė gjithė familjeve konsumatore qė nuk kanė matės tė energjisė elektrike nė banesat e tyre ose e kanė atė tė dėmtuar, konsumi i energjisė do t'u faturohet nė formė aforfe. Tarifat e energjisė do tė jenė 7.7 lekė/kw/orė deri nė kufirin 300 kw dhe 13. 5 lekė/kw/orė pėr njėsitė e konsumuara mbi 300 kw/orė.

Faturat aforfe tė energjisė elektrike sipas zonave

Tiranė/qytet 600 kw/orė nė dimėr 6360

Tiranė/qytet 400 kw/orė nė verė 3660

Tiranė/fshat 400 kw/orė nė dimėr 3660

Tiranė/fshat 300 kw/orė nė verė 2310

Durrės/qytet 500 kw/orė nė dimėr 5010

Durrės/qytet 400 kw/orė nė verė 3660

Durrės/fshat 400 kw/orė nė dimėr 3660

Durrės/fshat 300 kw/orė nė verė 2310

Fieri/qytet 500 kw/orė nė dimėr 5010

Fieri/qytet 400 kw/orė nė verė 3660

Fier/fshat 350 kw/orė nė dimėr 2985

Fier/fshat 350 kw/orė nė verė 2985

Elbasan/ qytet 500kw/orė nė dimėr 5010

Elbasan/fshat 300 kw/orė nė verė 2310

Elbasan/ qytet 400 kw/orė nė dimėr 3660

Elbasan/fshat 300 kw/orė nė verė 2310

Korēė/ qytet 500 kw/orė nė dimėr 5010

Korēė/ qytet 300 kw/orė nė verė 2310

Korēė/ fshat 350 kw/orė nė dimėr 2985

Korēė/ fshat 250 kw/orė nė verė 1925

Pogradec/qytet 450 kw/orė nė dimėr 4335

Pogradec/ qytet 250 kw/orė nė verė 1925

Pogradec/fshat 300 kw/orė nė dimėr 2310

Pogradec/fshat 200 kw/orė nė verė 1540

Gjirokastėr/qytet 450 kw/orė nė dimėr 4335

Gjirokastėr/qytet 300 kw/orė nė verė 2310

Gjirokastėr/fshat 350 kw/orė nė dimėr 2985

Gjirokastėr/fshat 250 kw/orė nė verė 1925

Saranda/qytet 500 kw/orė nė dimėr 5010

Saranda/qytet 300 kw/orė nė verė 2310

Saranda/ fshat 400 kw/orė nė dimėr 3660

Saranda/ fshat 250 kw/orė nė verė 1925

Tepelene/qytet 450 kw/orė nė dimėr 4335

Tepelene/qytet 300 kw/orė nė verė 2310

Tepelene/ fshat 350 kw/orė nė dimėr 2985

Tepelene/ fshat 200 kw/orė nė verė 1540

Shkodėr/qytet 500 kw/orė nė dimėr 5010

Shkodėr/qytet 300 kw/orė nė verė 2310

Shkodėr/ fshat 400 kw/orė nė dimėr 3660

Shkodėr/ fshat 250 kw/orė nė verė 1925

Berat/qytet 500 kw/orė nė dimėr 5010

Berat/qytet 350 kw/orė nė verė 2985

Berat/ fshat 400 kw/orė nė dimėr 3660

Berat/ fshat 250 kw/orė nė verė 1925

Kukes /qytet 550 kw/orė nė dimėr 5685

Kukes /qytet 300 kw/orė nė verė 2310

Kukes / fshat 400 kw/orė nė dimėr 3660

Kukes / fshat 250 kw/orė nė verė 1925

Burrel/qytet 450 kw/orė nė dimėr 4335

Burrel/qytet 300 kw/orė nė verė 2310

Burrel/ fshat 300 kw/orė nė dimėr 2310

Burrel/ fshat 250 kw/orė nė verė 1925

HermesNews - ©2014