Video

11/01/2014 13:17:57

Rishikohen marėdhėniet me Kishėn Katolike nė Shkodėr

nga Doriana Metollari

HermesNews - Zėdhėnėsi i Kishės Katolike nė Shkodėr Dom. Gjovalin Sukaj duhet tė jenė me prezent me mediat, dhe pėr t'iu pėrgigjur interesit tė tyre, pėrveē kėrkesave qė ai bėn pėr tė publikuar lajme nga veprimtaritė kishtare dhe kulturore tė Kishės Katolike nė Shkodėr.

Sukaj, nuk i ėshtė pėrgjigjur asnjė prej kėrkesave tona pėr intervista dhe informacion nė interes tė pėrgjithshėm tė opinionin publik.

Pėrballė kėsaj indiference jo tė zakonshme dhe aspak profesionale dhe pas analizės ėė problemit qė HermesNews bėri pranė zyrave tė Arqipeshkvisė, pa marrė asnjė reagim, platforma informative Hermesnews rishikon marėdhėniet e saj me Kishėn Katolite nė Shkodėr, pėr publikimin e veprimtarive kishtare dhe kulturore tė organizuara prej saj me arsyen se marėdhėniet tona me institucionet, nisur nga eksperienca jonė e gjatė editoriale janė nė lartėsinė e syrit, pėr shėrbim tė opinionit publik shqiptar.

HermesNews ka shumė pyejtje pėr kėtė sjellje, por duke parė se ata do tė liheshin pas derės sė zėdhėnėsit dhe pa marrė reagim nga Arqipeshkvi Monsignor Angelo Massafra, ne fokusojmė vėmendjen tonė tek kategoria e lajmeve qė prek interesin e shoqėrisė dhe jo veprimtaritė kishtare dhe kulturore tė saj. Me konsideratė pėr etikėn e gazetarit dhe parimet e informacionit. Na ndiqni dhe nė Facebook dhe Twitter

HermesNews - ©2014