Video

31/12/2013 09:53:35

Greqia del nga plani i ndihmės ekonomike europiane pėr vitin 2014

Samaras, ''nė vitin 2014, do tė arrijmė tė realizojmė hapin e madh, daljen nga plani i ndihmės ekonomike europiane tė Bashkimit Europiane dhe Fondit Monetar Ndėrkombėta''


ATHINE - Greqia do tė dalė nga plani i ndihmės ekonomike europiane tė Bashkimit Europiane dhe Fondit Monetar Ndėrkombėtar nė vitit 2014 dhe nuk kemi parashikuar tė kėrkojmė hua tė reja lidhur me rimėkėmbjen ekonomike tė vendit, deklaroi sot kryeministri grek, Adonis Samaras. "Nė vitin 2014, do tė arrijmė tė realizojmė hapin e madh, daljen nga plani i ndihmės ekonomike europiane tė Bashkimit Europian dhe Fondit Monetar Ndėrkombėtar", deklaroi gjatė njė interviste tė transmetuar nė televizion, njė ditė para fundit tė vitit , Adonis Samaras. "Nuk do tė ketė nevojė pėr hua tė reja pėr Greqinė", theksoi ai. Na ndiqni dhe nė Facebook dhe Twitter

HermesNews - ©2013