Video

05/11/2013 19:57:59

Nuk jemi nė luftė me BEnė dhe FMNnė !

Mesazhi i Kryeministrit Samaras gjatė vizitės sė FMnsė nė Athinė


ATHINĖ - Greqia nuk ėshtė nė luftė me Bashkimin Europian dhe Fondin Monetar Ndėrkombėtar, deklaroi kryeministri grek, Adonis Samaras nė prag tė mbėrritjes sė inspektorėve tė trojkės sė kreditorėve ndėrkombėtar nė Athinė.Gjatė vizitės nė Athinė, ekipi i Fondit Monetar Ndėrkombėtar, Komisionit Europian dhe Bankės Qendrore Europiane do tė vendosė nėse do t'ia paguajnė Greqisė kėstin e ardhshme nga kredia e kontraktuar. "Para sė gjithash dėshiroj tė them se duhet eliminuar mendimi se jemi nė njė lloj lufte", deklaroi Samaras duke theksuar se Greqia po zhvillon vetėm negociata. Sipas vlerėsimeve tė trojkės, deri nė vitin 2015 Greqia do tė pėrballet me njė deficit financiar prej 10,9 miliardė eurosh. Qeveria e koalicionit e Samarasit paralajmėroi se vendi nuk mund t'i lejojė vetes ulje tė reja tė rrogave dhe pensioneve. Na ndiqni dhe nė Facebook dhe Twitter

HermesNews - ©2013