Video

16/10/2013 15:23:42

Instat, ulet shėrbimi postar: rriten pajtimet e telefonisė

Numri i pajtimtarėve telefonikė tė telefonisė fikse nė fund tė muajit qershor arriti 218,997


TIRANE - Letrat dhe dėrgimi i objekteve tė ndryshme me postė vijon tė tkurret pėrherė dhe mė shumė, ndėrsa rriten abonimet pėr telefoninė fikse nė banesat nė gjithė vendin. Shėrbimi postar me letra dhe objekte tė thjeshta pėsoi njė ulje prej 0.5% nė 3-tremujorin e dytė, krahasuar me tė parin dhe 3.8% mė pak, krahasuar me tė njėjtėn periudhė tė vitit 2012. INSTAT njofton se numri i pajtimtarėve telefonikė tė telefonisė fikse nė fund tė muajit qershor arriti 218,997 pajtimtarė, nga tė cilėt 203,301 janė familjarė. Na ndiqni dhe nė Facebook dhe Twitter

HermesNews - ©2013