Video

02/10/2013 16:10:40

Draghi paralajmėron rrezikun e krizės buxhetore amerikane

Bllokimi buxhetor amerikan e detyroi administratėn tė deklaronte mbylljen


PARIS - Guvernatori i Bankės Qendrore Europiane, Mario Draghi, u shpreh sot se paraliza buxhetore e SHBA do tė pėrbėnte rrezik jo vetėm pėr SHBA-nė por edhe pėr botėn, nė rast se zgjaste nė kohė. "Pėr momentin nuk kemi kėtė pėrshtypje", shtoi Draghi, ndėrkohė qė bllokimi buxhetor amerikan e detyroi administratėn tė deklaronte mbylljen, ose nė fjalė tė tjera, funksionimin e saj minimal. Na ndiqni dhe nė Facebook dhe Twitter

HermesNews - ©2013