Video

01/10/2013 15:38:51

Efekti ''Berlusconi'' nė financat e BE-sė: Alfano kundėr Berlusconit

Gjatė njė interviste Martin Schulz Schultz deklaroi se ishte tepėr i shqetėsuar pėr atė ēka ''mund tė shkaktonte edhe nė tregjet financiare rrėzimi i kabinetit Letta''


(17:21) Alfano, numri dy i partise se Berlusconit u kerkon te githa pertive te votojne per qeverine e Kryeministrit Letta.

BRUKSEL - Kryetari i Parlamentit Europian, Martin Schulz u shpreh sot ''i shqetėsuar nga mundėsia pėr trazira tė forta nė arenėn politike dhe atė financiare, nėse Italia do tė pėrballej me njė skenar tė rrėzimit tė qeverisė sė kryesuar nga kryeministri Enrico Letta''. Gjatė njė interviste tė posaēme pėr ANSA, Schultz deklaroi se ishte tepėr i shqetėsuar pėr atė ēka ''mund tė shkaktonte edhe nė tregjet financiare rrėzimi i kabinetit Letta. Turbulenca tė forta mund tė shkaktohen nė arenėn politike dhe po ashtu nė tregjet financiare nė rast se Italia pėrballet me kolapsin e kabinetit qeveritar tė kryeminsitrit Enrico Letta. ''Situata tepėr kriptike le vend pėr nxitjen e shqetėsimeve pėr tė ardhmen e politikės dhe financave nė vend'', theksoi kreu i PE-sė. Na ndiqni dhe nė Facebook dhe Twitter

HermesNews - ©2013