Video

21/09/2013 10:55:31

Shiten 9 miliardė bono tė Martėn

Pėr bonot me maturim 12 mujor, shuma e shpallur pėr shitje ėshtė 6.7 miliardė lekė


TIRANE - Banka e Shqipėrisė njofton se tė martėn do tė zhvillohen ankandet e radhės pėr shitjen e bonove tė thesarit pėr llogari tė qeverisė, me maturim 12 dhe 3 mujor. Sipas bankės, pėr bonot me maturim 12 mujor, shuma e shpallur pėr shitje ėshtė 6.7 miliardė lekė. Nė ankandin e fundit me tė njėjtin maturitet, yield-i (interesi) i bonove nje vjeēare zbriti nė njė minimum historik prej 4.31%. Pėr bonot me maturim 3 mujor, shuma e shpallur pėr shitje ėshtė 2.3 miliardė lekė. Nė ankandin e fundit me tė njėjtin maturitet, yield-i (interesi) i bonove tre mujore zbriti nė 3.69%. Na ndiqni dhe nė Facebook dhe Twitter

HermesNews - ©2013