Video

26/08/2013 16:19:19

Durrės: kthehen 19 mijė emigrantė

Vetėm sot nė orėt e para tė ditės drejt portit tė Barit dhe atij tė Brindizit janė nisur gjashtė tragete tė tjerė, me rreth 4.500 udhėtarė dhe 1650 automjete, shtuan burimet


DURRĖS - Gjatė tre ditėve tė fundit, 19 mijė udhėtarė kanė shfrytėzuar tragetet e linjave nė hyrje dhe nė dalje nga porti i Durrėsit. Nga mbrėmja e sė Premtes janė nisur drejt Italisė 16.297 udhėtarė me 4.741 autovetura gjithsej. Vetėm sot nė orėt e para tė ditės drejt portit tė Barit dhe atij tė Brindizit janė nisur gjashtė tragete tė tjerė, me rreth 4.500 udhėtarė dhe 1650 automjete, shtuan burimet. Numri i bashkėatdhetarėve qė po rikthehen pas pushimeve verore drejt vendeve tė Europės perėndimore ku jetojnė e punojnė prej vitesh ėshtė rritur ndjeshėm gjatė javės sė kaluar.

HermesNews - ©2013