Video

11/06/2013 18:41:27

Itali, 'Spread' nė pragun bazė 270 pikė pėrqindje

Pėrqindja pėr bonot italiane me afat 10-vjeēar u rrit nė 4,34 pėr qind


ROMĖ - Niveli Spread mes normave tė interestit tė bonove italiane dhe bonove gjermane u rikthyen nė pragun bazė prej 270 pikė pėrqindje. Pėrqindja pėr bonot italiane me afat 10-vjeēar u rrit nė 4,34 pėr qind. Ndėrkohė niveli i ''spread''-it mes bonove spanjolle dhe indeksit gjerman u rrit nė 305 pikė pėrqindje me njė niveli pėrqindjeje pėr bonot 10-vjeēare spanjolle nė 4,65 pėr qind. Niveli ''spread'' ėshtė njė masė thelbėsore pėr matjen e kostove tė huamarrjes dhe tė besimit tė investitorėve nė kapacitetet e Italisė dhe Spanjės pėr kapėrcimin e krizės nė eurozonė.

HermesNews - © 2013