Video

30/03/2013 09:15:23

Mė pak taksa makinave tė pėrdorura

Ato taksa tė larta qė synonin kufizimin e makinave jo tė reja pėr mbrojtjen e mjedisit nuk ekzistojnė nė vendet e BE dhe rėndonin qytetarėt qė kanė mė pak nė shoqėrinė tonė


TIRANĖ - Kryeministri Sali Berisha theksoi nėpėrmjet njė mesazhi nė rrjetin social Facebook, se "vendimi i pėrgjysmimit tė taksave tė makinave jo tė reja ėshtė pritur shumė mirė nga qytetarėt, tė cilėt e kanė vlerėsuar vendimin... Ato taksa tė larta qė synonin kufizimin e makinave jo tė reja pėr mbrojtjen e mjedisit nuk ekzistojnė nė vendet e BE dhe rėndonin qytetarėt qė kanė mė pak nė shoqėrinė tonė. Une e di se mjedisoret nuk e kane pritur mire kete vendim. Por ne, me ndalimin qe i kemi bere perdorimit te naftes D2, kemi shėnuar njė hap shume te rendesishem ne mbrojtjen e mjedisit”, vijoi Berisha.

HermesNews - ©2013