Video

29/03/2013 08:12:09

Ēelet panairi i ndėrtimit nė Tiranė

Tradita e nisur 12 vite mė parė nė Greqi dhe Qipro tashmė vjen pėr herė tė dytė edhe nė kryeqytetin e Shqipėrise


TIRANĖ - Nė Pallatin e Kongreseve nė Tiranė u ēel tė enjten paradite panairi i ndėrtimit, nėn logon "Panairi Constructions Albania –Ndėrtime 2013". Tradita e nisur 12 vite mė parė nė Greqi dhe Qipro tashmė vjen pėr herė tė dytė edhe nė kryeqytetin e Shqipėrise, pėrmes pajisjeve, teknikave inovatore dhe eksperiencės sė rreth 100 kompanive tė ndryshme pjesėmarrėse nė kėtė aktivitet. Ministri i Ekonomisė, Edmond Haxhinasto, nė pėrurimin e kėtij eventi, inkurajoi biznesin pjesėmarrės nė kėtė panair dhe shprehu mbėshtetjen e qeverisė pėr nxitjen e investimeve tė huaja nė Shqipėri dhe sipėrmarrjes vendas nė investime tė reja qė i shėrbejnė zhvillimit tė ekonomisė.

HermesNews - ©2013