Video

28/03/2013 09:23:38

Michelin largohet pas 34 viteve nga Greqia

Prodhimi i gomave transferohet nė Rumani


ATHINĖ - Prodhuesi i njohur francez i gomave tė makinave "Michelin" njoftoi mbylljen e filialit tė tij nė Greqi pas 34 viteve punė duke e transferuar prodhimin e gomave nė Rumani. Kompania tha se do ta transferojė prodhimin e saj nga Greqia nė Rumani nė kuadėr tė procesit tė riorganizimit tė operacioneve tė Michelin-it nė Europėn Qendrore dhe Jugore'', njoftoi gazeta greke Kathimerini. Michelin paraprakisht paralajmėroi se prodhimi i kompanisė nė Europė ėshtė goditur nga ulja e shitjes dhe se nuk ėshtė pėrjashtuar asnjė opsion pėr adaptim drejt rėnies sė tregut evropian automobilistik. Kompania e njohur ka 40 fabrika nė Europė dhe rreth 64 000 punonjės.

HermesNews - ©2013