Video

16/03/2013 11:52:58

Fundjavė pozitive pėr Lekun

Monedha amerikane po e mbyll javėn nė nivelin e 107.09 lekėve, 0.32 lekė mė pak se njė ditė mė parė


TIRANE - Monedha vendase e ka mbyllur javėn nė raporte pozitive ndaj dy valutave kryesore nė treg. Sipas kursit zyrtar tė Bankės sė Shqipėrisė leku ėshtė vlerėsuar lehtė ndaj euros dhe dollarit.Monedha e pėrbashkėt ėshtė zhvlerėsuar 0.01 lekė kundrejt ditės sė djeshme duke u kėmbyer sot me 139.83 lekė, vetėm 0.01 lekė mė pak se njė ditė mė parė. Euro ka regjistruar luhatje shumė tė vogla nė treg duke mbetur gjithnjė mbi kuotėn e 139.5 lekėve.Nga ana tjetėr, dollari ėshtė zhvlerėsuar mė ndjeshėm. Monedha amerikane po e mbyll javėn nė nivelin e 107.09 lekėve, 0.32 lekė mė pak se njė ditė mė parė.

Lekė pėr njėsi tė monedhės sė huaj

Dollari Amerikan USD 107.09 -0.32
EURO EUR 139.83 -0.01
Poundi Britanik GBP 162.31 +1.53
Franga Zviceriane CHF 113.61 +0.14.

HermesNews - ©2013