Video

08/03/2013 11:12:18

15 milion Euro pėr ndėrmarrjet e vogla dhe tė mesme

Ministri i Financave, Ridvan Bode, vlerėsoi rėndėsinė e kėsaj marrėveshje, duke qėnė se SME-tė japin 85 % tė Prodhimit tė Brendshėm Bruto


TIRANE - Italia do tė financojė rreth 15 milionė euro pėr mbėshtetjen e shoqėrive tė vogla dhe tė mesme. Ministri i Financave, Ridvan Bode, ai i Ekonomisė, Edmond Haxhinasto, si dhe ambasadori i Italisė nė Tiranė, Massimo Gaiani, firmosėn sot marrėveshjen pėr kreditimin e SME-ve. Ministri i Financave, Ridvan Bode, vlerėsoi rėndėsinė e kėsaj marrėveshje, duke qėnė se SME-tė japin 85 % tė Prodhimit tė Brendshėm Bruto. Po ashtu, janė edhe kontribuesi kryesor i punėsimit nė vend. Ambasadori i Italisė nė Tiranė, Massimo Gaiani, duke siguruar pėr vijimin e mbėshtetjes dhe financimit tė SME-ve, tha se kjo linjė kreditimi prej 15 milionė eurosh do tė zhvillojė me tej biznesin nė Shqipėri.

HermesNews - ©2013