Video

27/02/2013 12:21:50

Mbyllet nė rėnie bursa e Tokios

Faktori 'Itali' nė eurozonė, vazhdon tė trondisė tregjet ndėrkombėtare


TOKIO - Pasiguria pėr njė stabilitet tė qėndrueshėm nė Eurozonė, si pasojė e oshilacioneve politike nė Itali dhe efekteve tė kėtyre tė fundit nė rajonin e Eurozonės, prevalon mbi bursėn e Tokios qė, pas rritjeve tė lehta nė hapjen e saj, kalon nė indeks negativ deri nė mbyllje me -1,27 pėr qind. Indeksi tregues i Nikkeit, me jenin nė rritje kundrejt dollarit dhe euros, i shpėrfill fitimet e arritura nga mbyllja nė pozitiv e ''Wall Street'' dhe arrin nė njė rėnie prej 144,84 pikėsh, deri nė 11.253,97.

HermesNews - ©2013