Video

25/02/2013 16:41:57

Elbasan, sė shpejti panairi i verės 2013

Nė panair marrin pjesė fermerė tė ndryshėm me prodhimet e tyre si, mjalti, vaji i ullirit, si dhe punime artizanale


ELBASAN - Ndryshe nga vitet e kaluara, Dhoma e Tregtisė dhe Industrisė ne Elbasan ka nisur mė herėt pėrgatitjet pėr edicionin e 16-tė tė panairit Dita e Verės 2010. Ky event organizohet ēdo vit nė 14 mars nė festėn e luleve, ku veē firmave vendase nė panair vitet e fundit kanė marrė pjesė edhe shumė firma tė huaja.

Sekretari i pėrgjithshėm i Dhomės sė Tregtisė dhe Industrisė, Edmond Popa, thotė se “aktualisht jemi nė fazėn e shpėrndarjes sė ftesave drejtuar bizneseve prodhuese tė tregtisė, artizanatit, shoqatave dhe organizatave tė ndryshme nė vend dhe atyre tė huaja, pėr tė marrė pjesė nė edicionin e 16-tė tė panairit Dita e Verės 2013".

Sipas tij, deri mė tani kanė konfimuruar pjesėmarrjen e tyre 40 firma, ndėrkohė pritet qė edhe biznese tė tjera tė konfimrojnė pjesėmarrjen, nderkohe qe kėtė vit numri i firmave pjesėmarrėse tė jetė mė i lartė nga vetė interesi qė ato kanė treguar. Panairi tradicional Dita e Verės 2013 organizohet nė pallatin e sportit Tomor Sinani.

HermesNews - ©2013