Video

19/02/2013 13:43:25

Franēois Hollande mbėrrin nė Greqi

Presidenti francez pritet tė diskutojė mbi masat shtrenguese dhe krizėn e shtetit grek


ATHINĖ - Presidenti francez, Franēois Hollande mbėrriti sot nė Greqi pėr tė sjellė mbėshtetjen e tij pėr kėtė vend nė krizė. Hollande, vizita e tė cilit zhvillohet nė prag tė grevės sė pėrgjithshme kundėr masave tė shtrėngimit ekonomik nė Greqi, u prit rreth orės 09:30 GMT me nderime ushtarake nė aeroportin ndėrkombėtar tė Athinės nga kryeministri Adonis Samaras. Ai pritet tė zhvillojė bisedime me kėtė tė fundit nė Pallatin Maximou, rezidencė e kreut tė qeverisė nė qendėr tė Athinės, para njė konference tė pėrbashkėt shtypi. Presidenti francez do tė zhvillojė takim me homologun e tij, Karolios Papulias si dhe me biznesmenė francezė.

HermesNews - ©2013