Video

07/01/2013 06:41:39

Fier, fillon ndėrtimi i rrugės

Segmenti qė lidh autostradėn Fier-Lushnje rrugor i lėnė nė harresė prej gati dy dekadash


FIER - Qeveria shqiptare, nėpėrmjet Fondit Shqiptar tė Zhvillimit, ka nisur rikonstruksionin e plotė tė segmentit rrugor qė lidh autostradėn Fier-Lushnje me komunėn Bubullimė dhe fshatrat pėrbėrės tė saj. Ky segment rrugor ishte lėnė nė harresė prej gati dy dekadash, duke vėshtirėsuar qarkullimin e mjeteve, tė kalimtarėve, por edhe tregtimin e produkteve tė fermerėve tė kėsaj zone. Tashmė, me fondet e akorduara nga qeveria, ka nisur puna dhe shumė shpejt kjo rrugė do t’i bashkangjitet inventarit tė rrugėve me standarte bashkėkohore.

HermesNews - ©2013