stampa | chiudi

Korēė

13/11/2014 15:58:22

Arrestohet pėr vjedhje roja i OSTsė

56 vjeēari Gjergj Lubonja ėshtė arrestuar nėn akuzėn pėr njė sėrė vjedhjesh


KORCE - Policia e Korēės ka arrestuar njė 56-vjeēar, i cili akuzohet pėr njė sėr vjedhjesh duke abuzuar edhe me detyrėn. Burime nga Policia e qytetit juglindor bėjnė tė ditur se shtetasi i arrestuar ėshtė Gjergji Lubonja, vjeē 56, banues nė lagjen nr.1 Korēė. Arrestimi i tij u bė, pasi dyshohet se gjatė kohės qė ka qėnė nė detyrėn e rojes pranė nėnstacionit (OST) Zėmblak - Korēė, brenda njė kontenieri nė tė janė vjedhur 11 shufra tokėzimi material bronzi, 725 cope kapikarda material bronzi, 200 m kabėll togėzimi material bakri, 100 m kabėll material bakri dhe 370 kg mbeturina bakri.

HermesNews - ©2014

stampa | chiudi