stampa | chiudi

Botė

20/11/2014 08:16:40

Sasi rekord droge e sekuestruar nė Portugali

Autoritetet portugeze ishin lajmėruar nga Guardia Civile spanjolle, qė kishte zbuluar lėvizjen e kėsaj anijeje tė dyshuar nė drejtim tė brigjeve tė rajonit nė kufi me Castro Marim


LISBONĖ - Xhandarmėria portugeze sekuestroi 1,84 ton hashash dhe arrestoi dy spanjollė qė ndodheshin nė bordin e njė anijeje tė kapur dje nė mbrėmje nė lumin Guadiana, nė juglindje tė vendit, njoftoi sot ajo. Autoritetet portugeze ishin lajmėruar nga Guardia Civile spanjolle, qė kishte zbuluar lėvizjen e kėsaj anijeje tė dyshuar nė drejtim tė brigjeve tė rajonit nė kufi me Castro Marim. Dy tė dyshuarit, tė moshės 36 dhe 40 vjeē, u arrestuan pasi tentuan tė arratiseshin duke braktisur anijen e tyre, me njė gjatėsi prej 7,7 metrash dhe qė pėrmbante 58 pako me hashah, me njė vlerė prej 60 000 eurosh, theksoi xhandarmėria nė njė komunikatė.

HermesNews - ©2014

stampa | chiudi