stampa | chiudi

Aktualitet

19/11/2014 19:39:35

Dėnime pėr vrasjen e Sali Kutelit

Vendimi erdhi pas provave te mbledhura nga Prokuroria dhe pergjimeve telefonike. Jozef Trimboli Jozef Trimboli nuk e ka pranuar kurrė pėrfshirjen e tij nė vrasje


ROME - Janė dėnuar me 18 dhe 14 vite burg, dy bashkėpunėtorėt e Josef Trimbolit, 28 vjeēarit i akuzuar pėr vrasjen e Sali Kutelit me 14 Janar 2012, nė Itali. Gjykata dha sot vendimin pėr dy bashkėpunėtorėt Domenico Anastasi, 46, i dėnuar me 18 vite burg dhe Alessandro Notarangelo, 38, me 14 vite burg. Vendimi erdhi pas provave te mbledhura nga Prokuroria dhe pergjimeve telefonike. Jozef Trimboli Jozef Trimboli nuk e ka pranuar kurrė pėrfshirjen e tij nė vrasje. Ngjarja ndodhi mbrėmjen e 14 janarit tė vitit 2012. Atė natė tre shtetasit i kishin bėrė pritė Kutellit nė rrugėn Papa Gjon XXIII, nė qendėr tė Casorate-s. Kutelli u ekzekutua me shtatė plumba, nė barkė dhe nė gjoks.

HermesNews - ©2014

stampa | chiudi