stampa | chiudi

Ekonomi

13/11/2014 11:22:20

Me serbėt po mendojmė pėr ekonominė

Fillojnė pėrgatitjet pėr vizitėn e kryeministrit serb nė Tiranė. Ende nuk ka asnjė datė


TIRANE - Pas thyerjes sė akullit tani radhėn e kanė projektet. Ministri i Jashtem Ditmir Bushati thotė se takimi Rama - Vuēiē vuri disa pika bashkėpunimi me palėn serbe siē ishte firmosja e kontratave, dhe se nė vitet dhe muajt nė vijim do tė intensifikohet bashkėpunimi pėr tė pėrgatitur vizitėn e Vuēiē nė Tiranė. "Ky ėshtė njė kapitull i ri pėr vetė faktin se nė Serbi konkluduam marėveshje tė rėndėsishme, njė pjesė e tė cilave ishin tė inspiruara nga proēesi i berlinit", tha Bushati. Projekte tė tjera qė lidhen me fushėn e infrastrukturės dhe tė ekonomisė ekzistojnė dhe janė mė shumė se ide nė zyrat pėrkatesė e tė dyja shteteve pėr tė cilat do tė punohet mė gjatė.

HermesNews - ©2014

stampa | chiudi