stampa | chiudi

Ekonomi

20/10/2014 18:49:24

Peleshi, do rivendosim dialogun me serbinė

Sekretariate teknike pėr koordinimin e projekteve mes vendeve tė rajonit


BUKURESHT - Zv.kryeministri Niko Peleshi mori sot pjesė nė samitin e organizuar nė Bukuresht nga The Economist, "BE – Europa Juglindore: Nė rrugėn drejt stabilitetit dhe rritjes". Duke iu referuar rėndėsisė sė bashkėpunimit rajonal dhe incidentit tė para pak ditėve Peleshi tha se kjo ngjarje mes Shqipėrisė dhe Serbisė qė pasoi njė ndeshje futbolli na tregoi tė gjithėve sesa tė brishta janė arritjet tona dhe sesa e lehtė ėshtė qė tė rizgjohen fantazmat e shėmtuara tė sė shkuarės. "Fakti qė njė ndeshje e thjeshtė futbolli mund tė ketė reperkusione tė tilla nė marrėdhėniet mes vendeve tona ėshtė padyshim zhgėnjyes dhe bėn qė tė bien kėmbana alarmi pėr tė gjithė ne". Kjo brishtėsi ėshtė nė arsye mė tepėr pėr tė rivendosur dialogun, pėr tė nxitur bashkėpunimin dhe normalizimin e marrėdhėnieve, sigurojne shqiptaret.

HermesNews - ©2014

stampa | chiudi