stampa | chiudi

Sport

27/09/2014 16:10:55

Treshja kryesuese ndiqet nga Celta Vigo

Cristiano Ronaldo, autor i 4 golave nga 5 te shenuar nga Real ndaj Elche (5-1), eshte i vetem ne krye te shenuesve me 9 gola


TIRANË - Valencia, qe fitoi me Cordoba 3-0 te enjten ne mbremje ne ndeshjen e fundit te javes se 5-te, eshte bashkuar me FC Barcelona dhe FC Sevilja, ne krye te kampionatit te Spanjes.
Me 13 pike, treshja kryesuese eshte 2 pike larg Atletico, mbajtese e titullit, ndersa Real Madrid ndodhet ne vendin e 5-te. Cristiano Ronaldo, autor i 4 golave nga 5 te shenuar nga Real ndaj Elche (5-1), eshte i vetem ne krye te shenuesve me 9 gola. Nderkohe, Celta Vigo, qe fitoi ne Elche ne minuten e fundit te premten, ka shkuar ne vendin e 4-t.

Programi i javes se 6-te eshte:

E premte:

Elche – Celta Vigo 0-1

E shtune:

(16.00) Villarreal – Real Madrid

(18.00) FC Barcelone – Grenade

(20.00) Atletico Madrid – Séville

(22.00) Athletic Bilbao – Eibar

Levante – Rayo Vallecano

E diele:

(12.00) Getafe – Malaga

(17.00) Deportivo La Corogne – Almeria

(19.00) Real Sociedad – Valence

(21.00) Cordoue – Espanyol Barcelone

Klasifikimi: P N F B H GOL dif

1. Valencia CF 13 5 4 1 0 13 2 11

2. FC Barcelona 13 5 4 1 0 11 0 11

3. FC Sevilja 13 5 4 1 0 9 3 6

4. Celta Vigo 12 6 3 3 0 11 7 4

5. Atletico Madrid 11 5 3 2 0 7 4 3

6. Real Madrid 9 5 3 0 2 18 9 9

HermesNews - ©2014

stampa | chiudi