stampa | chiudi

Ekonomi

23/09/2014 17:50:19

Panair i pėrfituesve tė granateve

Zhvillohet Panairi i pėrfituesve te granateve nga Programi i bashkėpunimit ndėrkufitar Shqipėri-Maqedoni 2007-2013


TIRANE - U organizua sot nė Tiranė, Panairi i pėrfituesve te granateve nga Programi i bashkėpunimit ndėrkufitar Shqipėri-Maqedoni 2007-2013. Nė ceremoninė e hapjes sė panairit, morėn pjesė Ministrja e Integrimit Evropian, znj. Klajda Gjosha, Ministri i Pushtetit Lokal dhe Vetėqeverisjes sė Republikės sė Maqedonisė, z. Lirim Shabani dhe Drejtori i Njėsisė sė Programeve Rajonale, nė Drejtorinė e Zgjerimit tė Komisionit Evropian, z. Yngve Engstrom. Nė ceremoni morėn pjesė, pėrfaqėsues te OJF-ve, organeve tė pushtetit lokal tė zonės sė programit (Korēe, Dibėr, Elbasan), Dhomave tė Tregtisė, Universiteteve, pėrfitues nga granatet ne kuadrin e 3 thirrjeve pėr projekte qė janė zhvilluar nėn kėtė program. Panairi ėshtė organizuar me mbėshtetjen e Delegacioneve te BE –sė, nėn kujdesin e Ministrisė sė Integrimit Evropian tė Republikės sė Shqipėrisė dhe Ministrisė sė Pushtetit lokal dhe vetėqeverisjes se Republikės sė Maqedonisė.Ministrja e Integrimit Evropian, nė fjalėn pėrshėndetėse nė ēelje tė tė kėtij Panairi theksoi se bashkėpunimi mes gjithė vendeve tė rajonit ėshtė i kyē, pėr tė ēuar pėrpara procesin e integrimit evropian.

HermesNews - ©2014

stampa | chiudi