stampa | chiudi

Ekonomi

17/09/2014 15:30:03

Energjia, sfida e sė ardhmes

Panair me kompani projektuese, ndėrtuese, prodhuese, tregtuese dhe financuese tė sektorit energjetik


TIRANE - Mundėsitė qė ka Shqipėria pėr zhvillimin e sektorit energjetik, shkėmbimi i eksperiencave mes bizneseve shqiptare dhe tė huaja nga rajoni dhe mė gjerė, operues tė fushės, do tė mblidhen nė panair energjie nė Nėntor, nė Tiranė. Panairi “Energjia, sfida e sė ardhmes”, organizohet nga Qėndra e panaireve “Tirana Expo Centre” nė bashkėpunim me ministrinė e Energjisė dhe Industrisė nė datat 7-9 Nėntor, njoftuan sot burime tė saj. Pritet tė marrin pjesė kompani projektuese, ndėrtuese, prodhuese, tregtuese dhe financuese tė sektorit energjetik, tė cilėt punojnė nė fushat e energjive tė rinovueshme, asaj ujore, Bio-masės, efiēencės sė energjisė, sistemi financiar, etj. Gjatė tre ditėve tė kėtij Panairi, do tė ketė konferenca, seminarė dhe takime B2B, ku ekspertė tė fushės tė ndajnė eksperiencat, mendimet mbi zhvillimet dhe sfidat e sektorit energjetik, eksperiencat mes aktorėve vendas dhe tė huaj, qė punojnė nė Shqipėri, negocime marrėveshjesh dhe kontratash mes partnerėve, etj.

HermesNews - ©2014

stampa | chiudi