stampa | chiudi

Ekonomi

16/09/2014 14:22:41

Forcohet Leku

Dollari kėmbehet me 108.31 lekė, me 0.14 lekė mė pak se fundi i javės sė kaluar


TIRANĖ - Monedha vendase ka nisur njė javė tė mbarė pasi po vėrehet forcim i ndjeshėm sot nė tregun valutor. Sipas kursit zyrtar tė Bankės sė Shqipėrisė, njė euro po kėmbehet sot me 139.98 lekė, duke zbritur nėn kufirin e 140 lekėve, ose me 0.17 lekė mė pak se e premtja e kaluar. Edhe nė bursat ndėrkombėtare vėrehet rėnie e euros. Rėnie shėnon dhe monedha amerikane dollari, qė po kėmbehet me 108.31 lekė, me 0.14 lekė mė pak se fundi i javės sė kaluar, ndėrsa nė bursat ndėrkombėtare vėrehet forcim i tij.

HermesNews - ©2014

stampa | chiudi