stampa | chiudi

Ekonomi

24/07/2014 17:44:17

Debate tė reja pėr agrikulturėn

Debate pėr qasjen e re nė politikat e zhvillimit bujqėsor dhe rrugėt e transformimit tė bujqėsisė nė burim real rritjeje


TIRANĖ - Bujqėsia e rritjes dhe zhvillimit: sfida dhe potenciale, ishte tema e konferencės qė u mbajt sot nė Tiranė. Politikat e zhvillimit buqėsor, u moderuan nga profesori i Harvardit, Ricardo Hausmann. Tė pranishėm ekspertė shqiptarė e tė huaj. Nė takim, ku ishte i pranishėm dhe kryeministri Rama, u diskutua pėr qasjen e re nė politikat e zhvillimit bujqėsor dhe rrugėt e transformimit tė bujqėsisė nė burim real rritjeje e mirėqenie pėr fshatin.

HermesNews - ©2014

stampa | chiudi