stampa | chiudi

Ekonomi

24/07/2014 15:08:28

Miratimi i Euro 1 shmang abuzimet

Miratimi i kėtij manuali shmang abuzivizmin nga ana e doganierėve dhe i jep zgjidhje kėrkesave tė investitorėve tė huaj, tė cilėt stepeshin pėr tė investuar nė Shqipėri pėr shkak tė mungesės sė kėsaj ēertifikate


TIRANE - Deputeti i LSI-sė, Petrit Vasili, tha tė enjten se Kodi i ri Doganor sjell lehtėsi pėr biznesin fason. Duke folur nė Kuvend nė emėr tė grupit parlamentar tė LSI-sė, Vasili theksoi se shprehemi qartėsisht nė mbėshtetje tė Kodit tė ri Doganor dhe besojmė se edhe aktet nėnligjore qė do tė mbėshtesin atė do tė sjellin zhvillime pozitive si dhe vet Kodi i ri Doganor. Nė Kodin i ri Doganor reflektohen tė gjitha kėrkesat e biznesit fason, njė ndėr sektorėt kryesor pėr hapjen e vendeve tė reja tė punės, por edhe promovimin e brandit Made in Albania. Kreu i grupit parlamentar te LSI-se Petrit Vasili tha se shtohet plus sherbimi i ri doganor 24 oresh dhe miratimi i manualit tė pėrfitimit tė ēertifiktės "Euro 1".

HermesNews - ©2014

stampa | chiudi