stampa | chiudi

Ekonomi

11/06/2014 18:12:59

Marėveshje pėr investimet sociale

Qeveria vendosi miratimin, nė parim, tė marrėveshjes sė huasė, ndėrmjet Republikės sė Shqipėrisė dhe Bankės Ndėrkombėtare pėr Rindėrtim dhe Zhvillim, pėr projektin e shėrbimeve mjedisore, pėr shumėn €7. 300 mijė


TIRANĖ - Kėshilli i Ministrave vendosi sot miratimin, nė parim, tė marrėveshjes ndryshuese tė marrėveshjes sė huasė dhe programit, ndėrmjet Republikės sė Shqipėrisė, pėrfaqėsuar nga Ministria e Financave, e Fondit Shqiptar tė Zhvillimit, dhe KfĖ Frankfurt am Main, pėr financimin e programit “Fondi i investimeve sociale IV”. Gjithashtu qeveria vendosi sot pėr miratimin, nė parim, tė marrėveshjes sė huasė, ndėrmjet Republikės sė Shqipėrisė dhe Bankės Ndėrkombėtare pėr Rindėrtim dhe Zhvillim, pėr projektin e shėrbimeve mjedisore, pėr shumėn 7 300 000 (shtatė milionė e treqind mijė) euro. Kėshilli i Ministrave vendosi sot edhe miratimin, nė parim, tė marrėveshjes sė grantit, ndėrmjet Republikės sė Shqipėrisė dhe Bankės Ndėrkombėtare pėr Rindėrtim dhe Zhvillim, qė vepron si agjenci zbatuese pėr Fondin Global tė Mjedisit, nė shumėn 2 880 000 (dy milionė e tetėqind e tetėdhjetė mijė) USD, pėr projektin e shėrbimeve mjedisore.

HermesNews - ©2014

stampa | chiudi