stampa | chiudi

Ekonomi

11/06/2014 18:09:43

Gati fondi i konkurrueshmėrisė

Nė vendimin nr.419, datė 15.5.2013, tė Kėshillit tė Ministrave, bėhen kėto ndryshime


TIRANĖ - Kėshilli i Ministrave miratoi sot disa ndryshime nė vendimin nr.419, datė 15.5.2013, tė Kėshillit tė Ministrave, “Pėr krijimin e fondit shqiptar tė konkurrueshmėrisė”. Kėshtu nė vendimin nr.419, datė 15.5.2013, tė Kėshillit tė Ministrave, bėhen kėto ndryshime: fondi Shqiptar i Konkurrueshmėrisė u jep ndihmė financiare tė drejtpėrdrejtė ndėrmarrjeve mikro, tė vogla dhe tė mesme, deri nė 1 400 000 (njė milion e katėrqind mijė) lekė, por nė asnjė rast mė shumė se 70% tė kostove tė pranueshme. Nė kostot e pranueshme qė mund tė bashkėfinancohen, pėrfshihen kostot pėr [[...

HermesNews - ©2014

stampa | chiudi