stampa | chiudi

Ekonomi

09/06/2014 20:26:06

Qė sot, ''Shqipėria solidare''

Ministri i Mirėqenies Sociale dhe Rinisė Erion Veliaj nė Elbasan, ndihma pėr gratė


ELBASAN - Skema e re e ndihmės ekonomike si dhe sistemi i dixhitalizimit tė ndihmės ekonomike ishte qėllimi i njė bashkėbisedimi mes ministrit tė mirėqenies sociale dhe sinisė, Erion Veliaj, me banore elbasanas, ku moren pjese edhe kryetari i Bashkisė, Qazim Sejdini dhe prefekti Arben Kamami. Nėn sloganin Shqipėria Solidare, ministri Veliaj deklaroi se “nuk do ta quajmė mė ndihma ekonomike, por Shqipėria solidare”.

“Shqipėria harxhon 200 milionė dollarė vetėm pėr ndihmėn ekonomike dhe Shqipėria solidare reflekton atė qė ėshtė realisht: shqiptarė qė ndihmojnė disa shqiptarė tė tjerė. Kėto para kanė njė fund, ato nuk janė pa fund. Me kushtet qė ėshtė ekonomia sot, ne nuk mundet dhe nuk duhet t’i rrisim taksat. Kemi ulur nė 20 pėr qind numrin e personave qė merrnin pa tė drejtė ndihmė ekonomike duke pastruar skemėn nga abuzuesit dhe duke dixhitalizuar kėtė skemė”, tha Veliaj.

HermesNews - ©2014

stampa | chiudi