stampa | chiudi

Ekonomi

02/06/2014 13:34:42

Mė shumė tė ardhura nė buxhet

Tė ardhurat tatimore pėr 4 mujorin e parė tė vitit janė 1,969 milionė lekė mė shumė se planifikimi buxhetor


TIRANE - Tė ardhurat tatimore pėr periudhėn janar - prill llogariten 103,682 milionė lekė. Lajmi u dha nga Ministria e Financave. Tė ardhurat tatimore pėr 4 mujorin e parė tė vitit janė 1,969 milionė lekė mė shumė se planifikimi buxhetor, ndėrsa llogariten 9,357 milionė lekė mė tė larta krahasuar me katėrmujorin e parė tė vitit 2013, ose 9.9 %. Tė ardhurat tatimore janė tė ardhurat qė i pėrkasin aktivitetit tė tatueshėm. Tė ardhurat tatimore janė zėri kryesor nė sigurimin e tė ardhurave nė buxhetin e shtetit. Tė ardhurat tatimore nė buxhetin e shtetit pėrbėhen nga tė ardhura nga tatimet dhe doganat, tė ardhurat nga pushteti vendor dhe tė ardhurat nga fondet speciale ose kontributet.

HermesNews - ©2014

stampa | chiudi