stampa | chiudi

Ekonomi

27/05/2014 17:39:48

Rritet ēmimi i naftes

Njė fuēi naftė “light sweet crude” (WTI) pėr livrim nė muajin korrik ėshtė rritur me dy cent


SINGAPOR - Ēmimi i naftės, i asaj Brent nė mėnyrė tė veēantė, ka regjitruar rritje sot nė mėngjes nė Azi, mbėshtetur nga degradimi i situatės nė Ukrainė duke rritur frikėn pėr njė ndėrprerje tė furnizimeve me gazin rus. Njė fuēi naftė “light sweet crude” (WTI) pėr livrim nė muajin korrik ėshtė rritur me dy cent duke arritur nė 104,37 dollarė dhe njė fuēi naftė Brent nga Deti i Veriut u rrit me 23 cent duke arritur nė 110,55 dollarė. Operatorėt i tremben njė pėrkeqėsimi tė situtaės qė mund tė shkaktojė nė njė luftė civile nė Ukrainė, vend nėpėrmjet tė cilit tranzitohet njė e katėrta e importeve evropiane tė gazit rus.

HermesNews - ©2014

stampa | chiudi