stampa | chiudi

Ekonomi

21/05/2014 13:14:34

Shkėmbime nė monedhat vendase

Putin nėnshkruan njė mega marrėveshje gazi me rastin e njė vizite nė Kinė. Shkėmbimet do tė bėhen nė monedhat vendase


SHANGHAI - Kina dhe Rusia nėnshkruan sot njė mega-kontratė tė shumėpritur pėr gazin, fryt i njė dekade negociatash, njoftoi agjencia zyrtare kinezee lajmeve Hsinhua.

"Marrėveshja u finalizua me rastin e njė vizite nė Kinė tė presidentit rus, Vladimir Putin, pasi kishte dėshtuar pėr njė kohė tė gjatė si pasojė e ēmimit tė gazit natyral", theksoi media shtetėrore.

Shkėmbimi tregtar ėshtė vendosur nė monedhėn vendase kineze dhe atė ruse.

HermesNews - ©2014

stampa | chiudi