stampa | chiudi

Sport

01/05/2014 02:21:44

Jorge Jesus: 'Do jetė Benfica e zakonshme nė sulm'

Tekniku i rivalėve tė Juve: 'E njohim kampjonatin italian: Stadium nuk do jetė njė problem'HermesNews - "Do jetė njė ndeshje e fortė pėrball njė skuadre tė fortė: jemi nė avantazh por nuk do ndryshojm mėnyrė tė luajturi". I ka idetė e qarta tekniku i Benfica Jorge Jesus nė prag tė takimit tė dytė tė gjysmėfinales sė Europa League ndaj Juve: "Kemi lojtarė qė na lejojn tė mendojm pėr njė lojė sulmuese. Nė Portugali ndjekum me vėmendje kampjonatin italian: Stadium nuk do jetė problem pėr ne".

"Do diskutojm idetė e lojes nė dhomat e zhveshjes para ndeshjes - ka thėnė akoma Jorge Jesus - Juve njeh vlerėn e sulmit tonė dhe nė mbrojtje duhet tė ndjekim si zakonishtė lėvizjet tona". Mbi dyshimet e fundit nė formacion: "Nuk di kush do luaj pėr Juve. Pėrsa i takon portierit tonė, do merret vesh vetėm nesėr". Nė konferencė sėbashku me Jorge Jesus ishte dhe Ruben Amorim: "Nuk do ndryshoj idea jonė, nuk dimė tė luajmė ndryshe. Do jetė e vėshtir, por dimė ēduhet tė bejmė dhe pėrgatitja ėshtė si ndeshjet e tjera".

Arbėr Meēenovi

stampa | chiudi