stampa | chiudi

Ekonomi

30/04/2014 16:18:37

Ekonomia, rritje tė stabilizuar

Nė panairin e punės, ''ēdo rritje ekonomike duhet tė pėrkthehet nė punėsim, shifrat janė domethėnėse'', tha Ministri i Sipėrmarrjes Arben Ahmetaj


TIRANĖ - Nė hapje tė Panairit tė Punės sot, Ministri i Zhvillimit Ekonomik dhe Sipėrmarrjes, Arben Ahmetaj e cilėsoi si "Zyra mė e madhe e Punės nė Shqipėri". Ahmetaj theksoi se "lajmi mirė pėr Shqipėrinė ėshtė qė ka filluar rimėkėmbja ekonomike. Tė gjitha tė dhėnat na thonė qė ekonomia shqiptare ėshtė nė rritje tė stabilizuar, cilėsore, e cila pėrkthehet nė vende pune". Vetėm sot, deklaroi Ministri, jane 6 mijė vende pune, nė teknologji, fason, nė inxhinieri etj. Ahmetaj falenderoi biznesin qė bėri tė mundur kėtė zyrė tė madhe pune.

HermesNews - ©2014

stampa | chiudi