stampa | chiudi

Ekonomi

15/04/2014 14:07:01

Pikat ku nuk duhet tė blini naftė dhe gaz

Gjoba pėr shitjet nė mėnyrė tė pandershme pėr naftėn dhe gazin


TIRANE - Inspektoriati Qendror Teknik bėn publik emrat e 45 pikave tė shitjeve qė tregojnė nė mėnyrė tė pandershme naftėn dhe gazin. Subjektet morėn gjoba pėr shkak se kanė abuzuar me cilėsinė e karburanteve ose nuk dispononin dokumentacion tė rregullt teknik ose ligjor. Gjoba varion nga 300 mijė nė njė milionė lekė pėr bizneset pasi nuk kanė respektuar treguesit e standardit sipas pėrcaktimeve tė rregullatorėve. "Njė tjetėr kategori subjektesh rezulton se kishin problem me standardin e pikės sė flakėrimit, pėrqindjen e squfurit jashtė normės ligjore.

HermesNews - ©2014

stampa | chiudi