stampa | chiudi

Ekonomi

14/04/2014 16:15:10

Tė gjithė flasin pėr rrogėn e Putin

Njeriu i pushtetshėm i Kremlinit, ka marrė deri tani mė pakė se shumica e kėshilltarėve tė tij, duke pėrfshirė kėtu edhe zėdhėnėsin e tij Dmitri Peskov (9,2 milionė rubla, 185 mijė euro)


MOSKĖ - Rroga e presidentit dhe tė shefit tė qeverisė ruse do tė shumėzohet me 2,65, pra do te trefishohet. Lajmi u dha nga mediat, ndersa Putin kishte, nė vitin 2013, tė ardhura mė tė vogla se sa ato tė kryeministrit tė tij, Dmitri Medvedev, por edhe mė tė ulta sesa ato tė kėshilltarėve tė tij dhe shumica e ministrave. Putin deklaroi vitin e kaluar 3,7 milionė rubla (74 mijė euro), njė shifėr mė e ulėt nė raport me vitin 2012. Medvedevi nga ana e tij ka prekur tė ardhura prej 4,3 milionė rublash (85 500 euro). Njeriu i pushtetshėm i Kremlinit, ka marrė deri tani mė pakė se shumica e kėshilltarėve tė tij, duke pėrfshirė kėtu edhe zėdhėnėsin e tij Dmitri Peskov (9,2 milionė rubla, 185 mijė euro)

HermesNews - ©2014

stampa | chiudi