stampa | chiudi

Ekonomi

11/04/2014 15:29:11

Euro mbyllet me 140.15 Lekė

Megjithėse euro ka mundur tė rikuperohet nė fundjavė, ai ka rregjistruar nivelet mė tė ulėta tė vitit gjatė kėsaj jave


TIRANE - Nė tregun e kėmbimit valutor vendas, monedha e pėrbashkėt ka mundur tė mbyllė javėn kėtė tė premte duke u kėmbyer nė nivelin 140.15 lekė nė tregun e brendshėm tė kėmbimit valutor. Megjithėse euro ka mundur tė rikuperohet nė fundjavė, ai ka rregjistruar nivelet mė tė ulėta tė vitit gjatė kėsaj jave. Ai zbriti nėn 140 lekė, duke u kėmbyer me 139.89 lekė. Sipas agjentėve tė kėmbimit valutor, rėnia e euros gjatė kėsaj periudhe ka ardhur si pasojė e kėrkesės sė ulėt pėr tė.“Kjo ėshtė njė periudhė apatike pėrsa I pėrket tregtisė dhe aktiviteteve tė tjera tė biznesit dhe prandaj edhe kėrkesa pėr valutė ėshtė mė e ulėt”, thonė agjentėt.Dollari ndėrkohė e ka mbyllur javėn nė zhvlerėsim duke iu afruar nivelit prej 100 lekė.Monedha e gjelbėr e ka nisur javėn duke u kėmbyer me 101.99 lekė dhe e ka mbyllur nė kuotėn e 100.99 lekė.

HermesNews - ©2014

stampa | chiudi