stampa | chiudi

Ekonomi

18/02/2014 11:27:45

Prodhohen mė shumė se shiten

Numri i makinave tė reja tė prodhuara ėshtė rritur me 5,5 % nė Janar, duke shėnuar muajin e pestė rresht nė rritje

PARIS - Nė Bashkimin Europian numri i makinave tė reja tė prodhuara ėshtė rritur me 5,5 % nė Janar, duke shėnuar muajin e pestė rresht nė rritje, sipas shifrave tė publikuara sot nga Shoqata e Prodhuesėve Europianė (ACEA). Por tregu vazhdon tė mbetet ende shumė i brishtė, me mė pakė se njė milion vetura tė reja tė regjistruara (935 640), ky ėshtė niveli i dytė mė i ulėt i regjistruar ndonjėherė pėr muajin e janarit, qė prej krijimit tė kėtyre statistikave nė vitin 2003. Na ndiqni dhe nė Facebook dhe Twitter

HermesNews - ©2014

stampa | chiudi