stampa | chiudi

Ekonomi

14/02/2014 19:37:59

Brunilda Paskali takim me biznesin italian nė veri

Delegacioni shqqiptarė me datat 16 dhe 17 Shkurt zhvillon njė vizitė nė Torino
TIRANE - Zv. Ministrja e ekonomisė Brunilda Paskali me datat 16 dhe 17 Shkurt zhvillon njė vizitv nė Torino pėr t'u njohur me punėn e imprenditorėve dhe mundėsitė qė ofron veriu i Italisė pėr Shqipėrinė. Paskali shoqėrohet nga Drejtori i agjencisė shqiptare tė zhvillimit dhe investimeve Ardit Collaku dhe Drejtori i konfindustrisė sė tiranės Agim Bufi. Qėllimi i vizitės do tė jetė intensifikimi i marėdhėnieve institucionale mes vendeve dhe afrimi me prespektivėn piemonteze.

Konfindustria shqiptare bėhet pjesė e zhvillimit tė marėdhėnieve institucionale me Italinė nėpėrmjet njė sėrė iniciativash institucionale dhe nė mėnyrė tė veēantė konsolidimin e marėdhėnieve mes tė dyja vendeve.

Nė program janė parashikuar njė sėrė takimesh me institucione piemonteze si Rajoni, Provinca e Torino-s, Bashkia e qytetit si dhe biznese vendase,

Paskali do tė zhvillojė njė Lectio Magistralis nė universitet. Takimi organizohet nga Ministria e ekonomisė dhe Presidenti honorar i Konfindustria-s shqiptare nė Torino Giovanni Firera. //HermesNews - ©2014// Na ndiqni dhe nė Facebook dhe Twitter

HermesNews - ©2014

stampa | chiudi