stampa | chiudi

Ekonomi

13/02/2014 09:12:09

Emėrohen anėtarėt pėr Statistikat

Qeveria miraton listėn e antarėve tė Kėshillit tė Statistikave
TIRANE - Kėshilli i ministrave, nė mbledhjen e ditės sė mėrkurė, me propozimin e Kryeministrit, vendosi emėrimin e anėtarėve tė Kėshillit tė Statistikave. Zyra e shtypit e qeverisė bėri tė ditur se nė Kėshillin e Statistikave janė emėruar Diana Shtylla, pėrfaqėsuese e Bankės sė Shqipėrisė; Endrit Lami, pėrfaqėsues i Ministrisė sė Financave; Majlinda Dhuka dhe Jolta Kaēani, pėrfaqėsuese tė pėrdoruesve kryesorė tė statistikave zyrtare; Dhimitėr Tole, pėrfaqėsues i botės akademike; Mirela Muēa, pėrfaqėsuese e shoqėrisė civile; Vilma Nushi, pėrfaqėsuese e Bashkimit tė Dhomave tė Tregtisė dhe Industrisė sė Shqipėrisė. Na ndiqni dhe nė Facebook dhe Twitter

HermesNews - ©2014

stampa | chiudi