stampa | chiudi

Ekonomi

07/02/2014 09:44:02

Si tė do tė merren kreditė ?

Agjencia e trajtimit tė kredive propozon strategjinė pėr mbledhjen e borxheve
TIRANE - Rreth 12 mijė persona nuk kanė shlyer kreditė e marra nga bankat e nivelit tė dytė. Drejtori i Agjencisė sė trajtimit tė kredive Feti Zeneli, i ka propozuar Ministrisė sė Financave njė draft me strategjinė pėr mbledhjen e borxheve, gjithsej L17. 4 miliardė. ALUIZNI, Zyra e regjistrimit tė pasurive tė paluajtshme, Drejtoria e pėrgjithshme e shėrbimit tė transportit rrugor dhe policia e shtetit do tė japin njė dorė nė kėtė proēes. Debitorėt nuk do tė marrin asnjė shėrbim nga institucionet shtetėrore deri nė momentin qė do tė shlyejnė detyrimet. Atyre qė nuk u gjendet koletarali t’u sekuestrohen prona tė tjera qė tė arrijnė vlerėn e kredisė. Na ndiqni dhe nė Facebook dhe Twitter

HermesNews - ©2014

stampa | chiudi