stampa | chiudi

Ekonomi

10/01/2014 17:04:50

Teprica buxhetore e 2013-tės pėr familjet nė nevojė

500 milionė Euro ndihmė pėr familjet nė nevojė
ATHINĖ - Dy tė tretat, e tepricės sė parė buxhetore tė vitit 2013 do t’i kalojnė njerėzve mė tė prekur nga kriza nė Greqi. Kryeministri Antonis Samaras tha se kjo u vendos pas takimit me Trojkėn. "Vendimi qė u morr ishte qė 70 pėr qind t’i dedikohej popullsisė, ndėrsa 30 pėr qind do tė shkojnė pėr borxhin qė ende vazhdon tė jetė 175 pėr qind e PBB-sė", tha Samaras. Pėr herė tė parė, prej shumė kohėsh, nė buxhetin e qeverisė greke parashikohet njė tepricė qė ėshtė rreth 812 milionė pėr vitin 2013 dhe pritet tė arrijė nė tre miliardė nė vitin 2014. Sipas Samaras, kjo tepricė ėshtė rreth 500 milionė euro pėr 2013. Na ndiqni dhe nė Facebook dhe Twitter

HermesNews - ©2014

stampa | chiudi