stampa | chiudi

Ekonomi

09/01/2014 15:54:45

Pėr Greqinė ora e rimėkėmbjes

jatė kryesimit tė Bashkimit Europian, Athina do tė fokusohet nė rimėkėmbjen ekonomike, luftėn kundėr papunėsisė dhe zgjidhjen e problemeve lidhur me sigurinė
ATHINE - Greqia bėri sakrifica tė mėdha, por tani po e lė krizėn pas vetes, deklaroi dje kryeministri grek, Andonis Samaras gjatė marrjes zyrtare tė presidencės sė radhės tė Bashkimit Evropian. ”Gjatė kryesimit tė Bashkimit Europian, Athina do tė fokusohet nė rimėkėmbjen ekonomike, luftėn kundėr papunėsisė dhe zgjidhjen e problemeve lidhur me sigurinė”, theksoi ai. Kryetari i Komisionit Evropian, Jose Manuel Barroso i bėri thirrje qeverisė dhe popullit grek qė tė vazhdojė reformat. Na ndiqni dhe nė Facebook dhe Twitter

HermesNews - ©2014

stampa | chiudi