stampa | chiudi

Ekonomi

20/12/2013 09:06:06

S&P i heq njė notė Bashkimit Europian

Bashkimi Europian ka njė prespektivė stabėl dhe pėr kėtė arsye S&P nuk ka ndėrmend ta modifikojė kėtė vlerėsim nė njė afat tė mesėm kohor


PARIS - Agjencia e vlerėsimeve "Standard & Poor" i ka hequr sot notėn "AAA", mė e mira e klasifikimit tė saj, Bashkimit Europian, duke theksuar sė debatet mes vendeve anėtare pėrsa i pėrket buxhetit po bėheshin gjithnjė e mė tė ashpra. BE-sė iu ul vlerėsimi me gjysmė note duke zbritur nė "AA+".

Bashkimi Europian ka njė prespektivė stabėl dhe pėr kėtė arsye "S&P" nuk ka ndėrmend ta modifikojė kėtė vlerėsim nė njė afat tė mesėm kohor. Na ndiqni dhe nė Facebook dhe Twitter

HermesNews - ©2013

stampa | chiudi